Město záhad

24. listopadu 2013 v 18:53 | Meduňka |  Vykecávky
Děsně se vyžívám ve všelijakých neobjasněných záhadách, tajemných úkazech, nevysvětlitelných jevech či zjevech a literatury na toto téma mám plnou knihovnu. Nepohrdnu ani světem duchů a nadpřirozena nebo kouzel a magie. Zajímají mě i prastaré artefakty a poklady. Sci-fi a fantasy taky můžu. Červí díry, portály do jiných dimenzí, cestování časem a tak podobně. A donedávna jsem o tom všem pouze četla...


..a nestalo se vůbec nic...
Jestlipak víte, že Moravská Třebová má Bránu času? Šla jsem tam, v sobotu večer, předtím nějaké to pivko u Stupků....takže pusu plnou rádoby vtipných řečí jako: "To tam vlezu a co, vylezu na druhý straně ve středověku?" Ne že bych si doopravdy myslela, že zrovna tato Brána času je něco jiného než jen podivně vypadající a předražený památník významných letopočtů města, ale při odchodu jsem si neodpustlila poznámku: "Chmm, ňák vám nefunguje..."
Protože já vím, že tohle město je opravdickými záhadami přímo zamořené!
A dějí se už cestou tam. Jestliže jedete z Brna vlakem přes Svitavy, v každém z devíti tunelů se vám může zjevit děsné strašidlo, které natahuje pařáty a kvílí: uááááááááá! V autobusu ze Svitav do Moravské Třebové působí - tedy na mně vždycky - neznámá síla, roztahující lidem ústa do širokého výtlemu. A pozor, na této trase se nachází tunel desátý, za kterým vás pohádková krajina úplně okouzlí, ale může se stát, že světlo na jeho konci vůbec neuvidíte! Zato se vám před očima promítne celý váš život, protože tunel je zrovna zavřený a autobus si to namíří k cíli cestou děsu a hrůzy.
Já osobně nejraději vystupuju na zastávce U Komína. Stejnojmenná restaurace nabízí, a to zcela zdarma, vstup do jiné reality. Nikde jinde prostě nemůže existovat tak dobrá pizza a i úplně hnusný, teplý pivo mi tam chutná! Navíc tato realita umí změnit vaši podobu. Mám od Komína fotky a na jedné vypadám jako drak, na jiné jako Samantha ze Sexu ve městě....
Když jsme u fotek, moje kamarádka Murča má zvláštní schopnost. Dokáže vyfotit duchy! Má jich celou sbírku, ve které je například Duch Moravy, Duch Billa, Duch parku a dokonce Duch koupelny. Jenže to není zdaleka všechno! V jejím bytě na ulici Západní (už ten název zní symbolicky) se kromě mystické černé kočky nachází i černá díra nebo snad okno do časoprostoru, kam občas mizí věci. Tento fenomén pohltil také jedny moje džíny a parádní oranžové tričko!
Že v místním parku straší je asi informace očekávatelná, zato v okolí Muzea pozor! Tam se mi jednou v nočních hodinách podařilo zcela nečekaně přejít na Druhou stranu! Jak jsem se dostala zpět netuším, ale zážitek to byl úplně...paranormální. Mimochodem - v tom muzeu vystavují mumii egyptské princezny.
Historické centrum města je nejen čarovně krásné, ale i začarované, protože jak jinak lze vysvětlit, že v něm ožívají neživé předměty? Sama jsem na vlastní oči viděla chodící peněženku, kapesníček a dva dárečky i s mašličkou.
Do Zámku jsem se zatím nepodívala, mají tam středověkou mučírnu a expozici nazvanou Poklady Moravské Třebové, samozřejmě se chystám....ale jeden poklad se nachází i hnedle kousek vedle v historickém domě v ulici Zámecké. Je to absolutní unikát a má jistou zázračnou schopnost...ehm...je to vlastně tajemství, víc prozradit nemůžu, aby poklad někdo nevykopal a neukradl. Kromě toho tam mají místnosti, kde jsou takové hromady prastarých artefaktů, že by jste tomu nevěřili.
Nejspíš mi nevěříte vůbec.

(Věnováno Murči, díky které jsem to mohla zažít a která jediná ví, že je to pravda :-))

Proč ta fialová v textu?
Je to mystická barva, která je symbolem spirituality, duchovna ale i srdečnosti.Pomáhá při meditaci a může mít až hypnotické účinky.Fialová působí na nevědomí, dodává duchovní sílu a poznání, je považována za barvu inspirace.Má nejvyšší a nejjemnější vibrace z barevného spektra.Podle Feng Shui: o fialové se říká, že má vibrace vesmíru, proto je pro některé z nás velmi přitažlivou a čarovnou barvou. Když se ale podíváme na fialovou objektivně, obecně a statisticky, je to pravděpodobně ta úplně nejkontroverznější barva, která kdy na světě byla! Je to bezesporu proto, že v barvě fialové se sjednocují dva úplně odlišné a protikladné typy energií. Neboli fialová je spojením - mužského a ženského principu a spojením materie (hmoty) a ducha, správné vyvážení těchto dvou podstat nebývá vždycky úplně snadné.
Tolik Google :-)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Murča Murča | 24. listopadu 2013 v 19:04 | Reagovat

Děkuji :-)  :-)  :-)

2 žirafa žirafa | 27. listopadu 2013 v 20:42 | Reagovat

Pěkný příběh. :-)

3 danca.faltynkova@seznam.cz danca.faltynkova@seznam.cz | 27. listopadu 2013 v 20:45 | Reagovat

Zajímavý příběh-pěkně napsaný. :-)

4 madmed madmed | Web | 27. listopadu 2013 v 21:41 | Reagovat

Rádo se stalo!;-)[1]:

Dani, jednou stačí![Smazaný komentář]

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama